Zasilacz awaryjny A600W AC Tatarek

  • Kod: 3574
  • Dostępność: brak
  • Cena brutto: 916,67 zł / szt.
  • (Cena netto: 745,26 zł / szt.)
  • szt.
Zasilacz awaryjny A 600 WAC TATAREK służy do podtrzymania pracy urządzeń w przypadku zaniku napięcia w sieci energetycznej. 
Zapewnia pracę urządzeniom zasilanym prądem przemiennym o napięciu 230 V i o mocy sumarycznej nie przekraczającej 600 W. Współpracuje z akumulatorem trakcyjnym i w zależności od jego pojemności zapewnia nawet wielogodzinne zasilanie zastępcze.
 A 600 WAC TATAREK przeznaczony jest przede wszystkim do współpracy z systemami ogrzewania (automatyka grzewcza, pompy obiegowe,podajniki, dmuchawy, elektrozawory, itp. ). 
Może obsługiwać inne urządzenia, na których poprawne działanie nie mają wpływu kilkusekundowe przerwy w zasilaniu: faksy, centralki telefoniczne oraz pozostały sprzęt telekomunikacyjny. 
Zanik napięcia w sieci energetycznej sprawia, że urządzenie samoczynnie przechodzi do pracy w trybie awaryjnym.
 Pobiera prąd z akumulatora, przetwarza i zasila podłączone urządzenia. 
Przemianę napięcia zapewnia wbudowana przetwornica DC/AC. Po przywróceniu napięcia w sieci energetycznej, zasilacz automatycznie przełącza się w tryb gotowości doładowując akumulator do maksymalnej pojemności. 
Zasilacz wyposażono w sygnalizację spadku napięcia akumulatora, zabezpieczenie przed nadmiernym jego rozładowaniem oraz w system utrzymywania akumulatora w stanie ciągłej gotowości. Posiada również zabezpieczene przed zwarciem na wyjściu, zabezpieczenie bezpiecznikiem przed odwrotną polaryzacją baterii, alarm i wyłączenie w przypadku przeciążenia oraz automatyczny wentylator chłodzący sterowany temperturą lub przeciążeniem. 
Zasilacz w trybie awaryjnym wytwarza napięcie o przebiegu quasi sinusoidalnym i tym samym wymaga uważnego zapoznania się z parametrami technicznymi zasilanego urządzenia. 
Niektóre aparaty wymagają wymagają prądu czysto sinusoidalnego do prawidłowego działania (na przykład niektóre kotły gazowe).
 W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy zasięgnąć opinii producenta danego sprzętu odnośnie możliwości zastosowania naszego produktu.
 Do zasilacza awaryjnego A 600 WAC oferujemy również gamę akumulatorów trakcyjnych (przeznaczonych typowo do zasilania awaryjnego) o różnych pojemnościach,. 
Wszelkie informacje dotyczące oferty akumulatorów dostępne są pod numerem telefonu 508 234 074. 
Prosimy zauważyć, że A 600 WAC TATAREK nie jest tzw. zasilaczem bezprzerwowym (UPS) i że nie jest przeznaczony do samodzielnej obsługi sprzętu, którego ciągłe działanie ma kluczowe znaczenie (np. serwerów, komputerów, sprzętu medycznego, itp.).